niedziela, 3 grudnia 2017

Zimowe pudełko na prezenty do wydrukowania w domu - DIY!

Jak ja już się za coś wezmę, to nie ma lipy.

Cały weekend rysowałam, drukowałam, wycinałam, sklejałam, potem znowu rysowałam, skanowałam, wycinałam, odkurzałam ścinki, sklejałam i malowałam, żeby dojść do ostatecznego efektu. 

A tym efektem jest pudełko na prezent - powstałe z myślą o tych, którzy pakują prezenty na ostatnią chwilę (bo ja to na przykład zawsze na przypale), dlatego, że można wydrukować je na domowej drukarce i złożyć w 20 minut. 

Fajnie, nie?

Pudełko - domek (czy właściwie kamienica)

Pudełko ma wymiary około 9x15cm, czyli bez większego problemu zmieści perfumy, kosmetyki lub męski portfel. Do jego wykonania będą potrzebne dwie kartki A4 z bloku technicznego w wybranym kolorze, drukarka, nożyczki, klej i dwadzieścia minut czasu pomiędzy gotowaniem pierogów a smażeniem karpia.


Zacznij od ściągnięcia szablonu - jeśli jesteś subskrybentem mojego newslettera, pewnie masz już go na mailu :) Jeśli jeszcze nie, możesz zapisać się w poniższym okienku - szablony będą na Ciebie czekać po potwierdzeniu maila.Możesz wybrać szablon z gotowym rysunkiem, lub, jeśli masz więcej czasu i pasji - ozdobić pudełko sama. Wydrukuj podwójnie ściągnięty szablon i wytnij go po grubszych liniach. Nie rozcinaj żadnej z cienkich linii!


Wycięty? Super. Teraz musisz zagiąć kartkę, żeby z płaskiego naleśnika stała się pudełkiem. Zegnij wycięty model wzdłuż wszystkich cienkich linii.


Uwaga, ważna rzecz - linia przerywana oznacza zgięcie w drugą stronę - do wewnątrz! To będzie fragment dachu kamienicy.


Okej, teraz w ruch idzie klej. Posmaruj "języki" znajdujące się na wzdłuż ściany i dachu domku i sklej oba wycięte szablony razem.


Następnie poskładaj dno - tak samo, jak robi się to w kartonach przy przerowadzce. Dla ułatwienia zerknij na gifa. Podklej dno, żeby zabezpieczyć prezent przed wypadnięciem - możesz to zrobić mocnym klejem albo taśmą.


No i teraz najważniejsze - musisz zamknąć dach. Jeśli podczas zaginania kartki się nie pomyliłaś, to powinno pójść bardzo sprawnie - palcami wepchnij zaginane trójkąty do środka.


Na koniec pozostaje już tylko spiąć razem dwie strony dachu - ja zrobiłam dziurki używając dziurkacza i przewlekłam cienką wstążeczkę, ale możesz do tego celu użyć kolorowej washi tape lub jeśli wiesz, że będziesz często otwierać pudełko - ozdobnego spinacza.
Tadam! ;)Mniejszą wersję zrobiłam drukując dwie kopie schematu na jednej kartce A4 :)


Mam nadzieję, że spodoba Ci się takie nieco inne podejście do pakowania prezentów - przynajmniej wszyscy będą wiedzieć, które pakunki pod choinką są od Ciebie (co też oznacza, ze naprawdę musisz się postarać z tym, co wkładasz do środka). Ja już któryś rok z rzędu odpuszczam błyszczące papiery w mikołaje, plastikowe wstążki i kilometry taśmy klejącej na rzecz nieco ciekawszych rozwiązań - zawsze to dodatkowa przyjemność z rozpakowywania! 


Daj znać, jeśli użyjesz moich szablonów - a jeśli jeszcze cykniesz fotkę gotowego prezentu, to chyba się rozpłynę z zachwytu ;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...