sobota, 13 lutego 2016

7 ozdób w kształcie serca, które nie są tandetne

Facebook, telewizja lub radio na pewno przypomniały Ci już, że jutro walentynki. Jeśli żyjesz w świecie bez mediów (niemożliwe, nie czytałbyś teraz bloga!) to i tak na bank zalały Cię czerwone, badziewne, serduszkowe ozdoby w sklepach, galeriach i na witrynach. Nie dadzą nam zapomnieć, nie?

Nie wszystko jednak stracone, ponieważ okazuje się, że nawet tak mało szykowny wzór jak serce jest do uratowania. Nie musi wcale wyglądać tandetnie. Fakt, nie jest to proste zadanie - dużo łatwiej jest z innymi kształtami, jednak jutrzejsze święto zobowiązuje. Oto 7 pomysłów na ładne ozdoby serduszkowe. Nie pstrokate, nie tandetne, nie różowo-czerwono-rzygam-tęczą. Naprawdę ładne!

1. Poduszka z kolorowymi serduszkami


Leżąca wśród innych poduch na kanapie będzie wyglądać świetnie. Co więcej, można ją wykonać przy użyciu najprostszej pieczątki z ziemniaka. Jeśli nie masz jeszcze prezentu dla swojej ukochanej blogerki wnętrzarskiej, leć szybko po białą poszewkę, podkradnij jej kilka farb i stwórz dodatek, który wprowadzi romantyczną atmosferę do waszego salonu lub sypialni. Gwarantuję, będzie zachwycona :)

2. Serce z mchu

Miód na serce każdego minimalisty - pięknie i naturalnie. W źródle znajdziesz instrukcję, jak je zrobić!

3. Serce ze zdjęć


Motyw powtarzający się na każdym Tumblr'ze młodej dziewczyny, ale mnie się podoba. Szczególnie wersja wykorzystująca kąt pokoju, który często pozostaje bez dekoracji. Pomysł nie jest również zbyt drogi - koszt wywołania zdjęć i taśmy dwustronnej mieści się nawet w budżecie biednego studenta.

4. Serce wyklejone washi tape

Od biedy każda kolorowa taśma się nada (izolacyjna też). Bardzo fajny motyw, bo geometryczny - dzięki temu wpasuje się w modny ostatnio trend. Dobry pomysł na tymczasowe zagospodarowanie ściany - ozdobę w razie potrzeby łatwo można zdjąć :)

5. Serducha wycięte z mapy


Pomyśl sobie, że każde z tych serc pokazuje miejsce, które jest dla Was ważne. HOW AWESOME IS THAT.

6. Serce z gałązek


Świetne dopełnienie stylu vintage, boho i rustykalnego, w zależności od tego, jakie dodatki dobierzemy do tego serduszka. Naprawdę urzekające, a co więcej - zupełnie darmowe. Może na prezent się nie nada, ale fajnie będzie wyglądać powieszone na ścianie, gałce od mebli lub oknie.

7. Geometryczny plakat


To mój dzisiejszy faworyt - jeśli zdążę, to właśnie taki plakacik powieszę z okazji jutrzejszego święta na ścianie w kuchni. Nie wygląda tandetnie, a stworzony w odpowiednich kolorach może być ozdobą całoroczną - nie tylko walentynkową. No i jest banalny w wykonaniu - nawet Ci, którzy mają dwie lewe ręce, są w stanie go stworzyć! 

I jak? Czy udało mi się uratować honor serduszkowego motywu? :) Oczywiście sklepy i tak wybiorą różowe, opływające brokatem i przyozdobione piórkami girlandy. Ty jednak nie musisz iść w tym kierunku ;)

Radosnych walentynek!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...