wtorek, 17 marca 2015

[na marginesie] Share Week

Jest sobie raz na jakiś czas taka cudowna akcja, podczas której można podzielić się z czytelnikami bloga swoimi ulubionymi autorami. W związku z tym, że uwielbiam czytać blogi (no raczej), postanowiłam wziąć udział w akcji. Oto moje 3 typy!


1. Marta piszeMarta to moja rówieśniczka, która także mieszka we Wrocławiu.  Jej blog, typowo opiniotwórczy, dostał się do finału konkursu blog roku. Ale to nie ze względu na to go czytam. Tematy, które porusza Marta są mi niezwykle bliskie, a jej podejście do świata (i umiejętność przyznania się do swojej słabości!) sprawia, że teksty są bardzo autentyczne.  Dodatkowo, blog jest aktualizowany średnio co dwa dni, dzięki czemu zawsze jest coś fajnego do poczytania. W sekrecie powiem wam, że niedawno spotkałam Martę osobiście i mogę z całą pewnością stwierdzić, że jest ona niezwykle pozytywną osobą :)

2. Enjoy Your HomeBlog wnętrzarski, z odrobiną lifestyle'u i ogromną ilością pozytywnej energii. Autorka pokazuje swoje małe mieszkanko, jego przemiany i nowe pomysły.  Kadry z tego mieszkania zawsze wywołują uśmiech na mojej twarzy. We wnętrzach widać luz i radość. To jeden z niewielu blogów wnętrzarskich, na którym nie przeważa surowy, monochromatyczny styl i minimalizm. Wnętrza urządzane są z przymrużeniem oka, nie brak w nim pamiątek i drobiazgów. Gdybym miała taką możliwość,  moje mieszkanie wyglądało by pewnie bardzo podobnie. Oprócz zdjęć ze swojego mieszkania, Ludmiła rozpoczęła świetny cykl, w którym pokazuje polskie, piękne wnętrza.  Bo w Polsce też lubimy mieszkać ładnie,  i dobrze!

3. Bo ma być mrucznieOstatnia propozycja na dzisiaj. Nadine, autorka, prowadzi ogólnego bloga Lifestyle'owego. To właśnie od niego rozpoczęła się moja przygoda z blogami. Siedząc w małej,  niemieckiej miejscowości, w pracy, przeglądałam internet w poszukiwaniu tytułów książek, które warto przeczytać. W ten sposób trafiłam na ten post... i utonęłam. Zamiast książek, czytałam całe archiwum bloga. Post po poście, bez wyjątku. Jej posty są lekkie, zazwyczaj z nutką autobiograficzną, poruszające przeróżne tematy dotyczące dziewczyny wchodzącej w dorosłe życie. Jeśli jeszcze nie przekonałam was do zajrzenia na jej blog, powiem, że niejednokrotnie parskałam śmiechem podczas lektury. Polecam ;)

W zestawieniu pojawił się tylko jeden blog wnętrzarski... Już spieszę z wytłumaczeniem - wszystkie blogi tej kategorii, które czytam, to kopalnie pomysłów i inspiracji, jednak często mało w nich tekstu. Uwielbiam je i ciężko byłoby mi wybrać te, które przeglądam najchętniej. Dlatego też zdecydowałam się polecić wam blogi o nieco innej tematyce, niż ten, który prowadzę.

A Wy jakie blogi czytacie najchętniej?  Podsyłajcie mi linki do swoich zestawień lub ulubionych blogów, chętnie powiększę moją listę obserwowanych. W końcu to Share Week!4 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...