SZUKASZ ARCHITEKTA?

Skoro jesteś na tej stronie, to prawdopodobnie szukasz pomocy przy urządzeniu mieszkania.

To świetnie się składa!

Jestem projektantem wnętrz i za chwilę dowiesz się, jak mogę Ci pomóc.

Skończyłam Wydział Architektury na Politechnice Wrocławskiej - tym samym stając się magistrem inżynierem architektem. Od zawsze jednak pasjonowały mnie wnętrza, dlatego już podczas studiów pracowałam przy projektach mieszkań. W 2017 roku postanowiłam zacząć pracować na własny rachunek i założyłam firmę o "enigmatycznej" nazwie "Biuro Projektowe Architektury Wnętrz Justyna Janiuk" ;)

zdjęcie: Daria Rosiecka - Vademecum Stylu za uprzejmością Domar - Galeria Wnętrz 

Chcesz mnie zatrudnić? Mogę zaproponować Ci współpracę na dwóch poziomach.

Potrzebujesz pomocy w rozplanowaniu ścian działowych w mieszkaniu, umiejscowieniu mebli i dobraniu kolorów i dodatków? Nie przerażają Cię spacery po marketach budowlanych i sklepach meblowych i samodzielny wybór materiałów i mebli? W takim razie projekt koncepcyjny jest dla Ciebie.

W skład projektu koncepcyjnego wchodzą:
 • rozpoznanie preferencji klienta
 • moodboard (tablicę inspiracji) dla każdego projektowanego pomieszczenia 
 • projekt funkcjonalny (czyli rozmieszczenie ścian i mebli)
 • projekt 3D 
 • wizualizacje każdego projektowanego pomieszczenia
Nie chcesz tracić czasu na wycieczki do sklepów? Liczyć, ile metrów kwadratowych paneli potrzebujesz? Projekt kompleksowy jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie.

W skład projektu kompleksowego wchodzą:
 • rozpoznanie preferencji klienta
 • moodboard dla każdego projektowanego pomieszczenia 
 • projekt funkcjonalny
 • projekt wykonawczy:
  • projekt łazienki i kuchni
  • projekt zabudowy na wymiar
  • projekt sufitów podwieszanych
  • projekt elektryki (źródła światła, włączniki, gniazdka)
  • projekt hydrauliki
 • projekt 3D 
 • tabela ze spisem wszystkich materiałów i mebli użytych w projekcie
 • wizualizacje każdego projektowanego pomieszczenia
To nie do końca to, czego potrzebujesz? Chcesz powiększyć lub zmniejszyć zakres projektu? Napisz na kontakt@juzjawasurzadze.pl - na pewno coś wymyślimy.


Jak wygląda praca nad projektem?

Wyślij do mnie maila (kontakt@juzjawasurzadze.pl) lub wiadomość na Fanpage'u. W wiadomości zaznacz, o jakie pomieszczenie (lub pomieszczenia) chodzi oraz jaki zakres projektu Cię interesuje. Idealnie będzie, jeśli dołączysz plan mieszkania lub odręczny rysunek pomieszczenia z wymiarami (spokojnie, nie musi to być dzieło sztuki - byle był czytelny) - dzięki temu od razu będę mogła wycenić Twój projekt.

Wycena oczywiście nic Cię nie kosztuje. No, może oprócz przygotowania wiadomości.

Jeśli przedstawiona przeze mnie cena oraz zakres będą Ci odpowiadać, przygotuję dla Ciebie umowę. Nie ma żadnego pośpiechu - wyślę Ci wzór do przejrzenia, a jeśli coś będzie niejasne - wszystko wytłumaczę. Podpisaną umowę wyślesz mi mailem (w formie skanu) - nie ma potrzeby spacerować na pocztę.

Jeśli niezbędna jest wizyta w miejscu inwestycji - po podpisaniu umowy wybierzemy dogodny termin. Same oględziny i rozmowa trwają około dwóch godzin, jeśli natomiast wymagana jest inwentaryzacja, takie spotkanie może przeciągnąć się nawet do 5 godzin, więc uzbrój się w kubek kawy. Nie przejmuj się, jeśli nie mieszkasz we Wrocławiu - przyjazd do Twojego miasta nie jest dla mnie problemem.

W przypadku nieruchomości, które są jeszcze w budowie, niezbędny będzie projekt techniczny od dewelopera. 

Podczas spotkania (lub mailowo, jeśli pracujemy w pełni zdalnie) poproszę Cię o wypełnienie krótkiej ankiety dot. Twoich preferencji w zakresie kolorystyki, stylistyki i stylu życia. Twoje odpowiedzi będą stanowiły dla mnie podstawę do pierwszego kroku - stworzenia projektu funkcjonalnego dla każdego projektowanego pomieszczenia.

Tu zaczynamy właściwy proces projektowy. Ustalamy rozkład mebli, sprzętów i sanitariatów, póki co na prostym schemacie 2D. Dzięki temu unikniemy wielu poprawek w późniejszych etapach. Po zaakceptowaniu tych rysunków, poproszę Cię o wpłatę pierwszej transzy - 50% wartości projektu.

Teraz nadszedł moment na moją propozycję dotyczącą stylu i kolorystyki. Dla każdego projektowanego wnętrza przygotowuję moodboard, w którym zawieram paletę kolorów, przykładowe rozwiązania, proponowane meble i dodatki. To bardzo ważny etap - zatwierdzone moodboardy będą stanowiły podstawę dla właściwego projektu.

Etap przygotowań mamy już za sobą - teraz czas na właściwy projekt! Średnio po tygodniu będę miała dla Ciebie pierwsze propozycje - w formie opisu, widoków 3D z projektowanego pomieszczenia oraz, jeśli to konieczne, rysunków technicznych. Cały proces projektowy odbywa się mailowo, więc zajmujesz się nim kiedy i skąd chcesz - możesz nawet siedzieć na wakacjach na Bali.

Czas trwania procesu projektowego uzależniony jest od sprawności komunikacji i ilości poprawek. Nie określam maksymalnej ilości modyfikacji - uważam, że każdy, kto ze mną współpracuje, powinien być zadowolony z ostatecznej wersji projektu. Zaprojektowanie całego mieszkania trwa zwykle około dwóch miesięcy. Nie będę Cię czarować, że zdążymy w tydzień - podejmowanie decyzji, nanoszenie poprawek, renderowanie, picie kawy - to wszystko trwa.

W momencie, kiedy zaakceptujesz wszystkie wnętrza, przygotuję projekt funkcjonalny i wyrenderuję dla Ciebie po jednej poglądowej wizualizacji z każdego pomieszczenia. Jeśli nie będziesz mieć żadnych zastrzeżeń, to poproszę Cię o wpłacenie drugiej połowy umówionej kwoty. Po zaksięgowaniu wpłaty przygotuję dla Ciebie resztę wizualizacji - w liczbie niezbędnej do pokazania całego wnętrza. W zależności od rodzaju pomieszczenia i użytych rozwiązań, liczba ta będzie się różnić. W przypadku projektu kompleksowego, po drugiej transzy wysyłam Ci także tabelę z użytymi materiałami oraz projekt wykonawczy.

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze materiałów wykończeniowych albo mebli, lub po prostu nie możesz podjąć ostatecznej decyzji, zawsze możesz liczyć na moje wsparcie. Dodatkowe spotkania w sklepach, salonach meblowych lub w mieszkaniu podczas lub po remoncie również są możliwe. Ta usługa wyceniana jest jednak indywidualnie.

Wszystkie dodatkowe usługi oraz zmiany w zakresie projektu są spisywane w formie aneksu do umowy, po ustaleniach i wycenie. Cena za projekt w zakresie, jaki ustalisz ze mną na początku, nigdy nie ulegnie zmianie - od początku wiesz, ile zapłacisz. 

Jeszcze jedna, ważna wiadomość - nie oferuję projektów z nadzorem (czyli nie nadzoruję przebiegu remontu i prac wykończeniowych w mieszkaniu).

Nie bierz kota w worku - zobacz przykładowe moodboardy, wizualizacje i rysunki.


Moodboard dla kuchni glamourMoodboard łazienki z akcentem w kolorze morskim


Moodboard dla eleganckiej sypialni

Moodboard dla pokoju nastolatki
Wizualizacja tej sypialni


Projekt kolorowego salonu
Projekt kuchni w wysokiej kamienicy
Projekt łazienki z płytkami drewnopodobnymiProjekt sypialni z granatową lamperiąMoodboard salonu w stylu farmhouse

A projekt tego salonu wygląda tak: Projekt kuchni z morskimi płytkami na fartuchuProjekt łazienki z granatowym sufitemWgląd do rysunków wykonawczych do tego projektuProjekt gabinetu z szmaragdowymi ścianami


Projekt salonu z ciekawym podwieszanym sufitem i musztardową kanapąProjekt techniczny szafy na wymiarProjekt techniczny szafki do łazienki


Fragment projektu oświetlenia w domu

Tabela ze spisem wyposażenia

W kontaktach z klientami cenię sobie szczerość i bezpośredniość. Projekt to wynik naszej wspólnej pracy, dlatego staram się nie tworzyć niepotrzebnego dystansu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania - po prostu napisz. Postaram się rozwiać Twoje wątpliwości :)


kontakt


Justyna Janiuk
zdjęcie: Daria Rosiecka - Vademecum Stylu za uprzejmością Domar - Galeria Wnętrz 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...