niedziela, 28 lutego 2016

Virtus Design - konferencja

W ostatni czwartek, 25 lutego miałam przyjemność wziąć udział w konferencji organizowanej przez Virtus Studio - Design - nowe trendy w architekturze wnętrz. Powiem Ci, że długo zastanawiałam się, czy nie wolę jednak zostać w ciepłym łóżku do 12, oglądać głupie filmiki z kotami i pić kawę... Ostatecznie jednak zwlekłam się, przywdziałam czerwoną szminkę na znak profesjonalizmu i ruszyłam na podbój Silver Tower. I jak się okazało, to była najlepsza decyzja podjęta tego dnia.
Cała konferencja przybrała postać krótkich prezentacji różnych producentów, którzy mówili o swoich produktach, nowych systemach i modelach. Całkiem dobrym pomysłem okazało się ograniczenie czasu wystawców do 10-15 minut, dzięki czemu nawet mniej interesujące tematy nie zdążyły mnie znużyć. Z racji aktualnego miejsca pracy najbardziej zainteresowali mnie panowie z Technistonu, Formy System, Hetticha i KronoSpanu - to producenci, którzy współpracują z salonami mebli kuchennych, więc ich prezentacji słuchałam z największą uwagą. Inni jednak także dali radę ;)Niestety, ciężko było nie zauważyć, że nie wszyscy producenci byli dobrze przygotowani do prezentacji, lub po prostu wysłali złych ludzi. Niektórzy panowie, bo byli to głównie przedstawiciele płci męskiej średnio radzili sobie z powierzonym zadaniem. Miłą odmianą był natomiast pan z Tempura, który, występując jako drugi, bardzo mocno podniósł poprzeczkę następnym prezentacjom - brawa dla tego Pana!
Firma InteriCAD Polska zrobiła ciekawy pokaz narzędzi, jakie są dostępne dla projektantów i zamiast nudnej prezentacji w Power Poincie, po prostu odpaliła program. Dzięki temu na żywo można było zobaczyć działanie Panoramy 360, czyli opcji, która już od dawna mnie intrygowała, a która jest dostępna w programie, na którym pracuję. To jest naprawdę wspaniałe narzędzie! Jeśli chcecie zobaczyć o co chodzi, polecam odpalić poniższy filmik:

 

Oprócz wymienionych wyżej producentów, ciekawą ofertę przedstawiła firma Flügger - ich nowe farby metaliczne to naprawdę ciekawy produkt, szczególnie dla wszystkich odnawiających meble! Nie potrzebuje żadnych podkładów, a więc praca jest szybsza i przyjemniejsza. No i brawa za dodanie do tradycyjnego złota i srebra także koloru miedzianego. Widać, że śledzą trendy!W przerwie, oraz po wszystkich prezentacjach można było przenieść się do sali obok, gdzie wystawiali się zarówno prelegenci, jak i inni, ciekawi twórcy. Moją uwagę przykuły intrygujące domki dla kotów, które swoją vintage stylówą i ciekawymi kolorami totalnie skradły moje kocie serce. Projektant firmy Phormy oprócz legowiska ma na swoim koncie również cudowną komodę, która idealnie wpasowuje się w trend powrotu do stylistyki PRLu. Dębowy fornir + kolorystyka i dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal (czarne zawiasy!) sprawiają, że to naprawdę świetne i warte uwagi projekty.

źródło
Niezwykle ciekawym wystawcą była firma Nasu, dla którego konferencja ta była debiutem. Po krótkiej rozmowie dowiedziałam się, że pan Piotr Nalepka sam zajmuje się prowadzeniem całej firmy. Naprawdę całej, co nieźle mnie zaskoczyło - od projektu, przez produkcję tych ciekawych lamp, po zdjęcia i prowadzenie strony. Człowiek orkiestra, rzekłabym ;) Te lampy, stworzone ze sklejki lub tworzywa sztucznego rewelacyjnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, jako element mocno przykuwający uwagę. Mnie zauroczyła wersja drewniana, z tak zwaną edisonówką - no powiedz, że nie jest genialna!

źródło

źródło


Cudownym zwieńczeniem tego wydarzenia było losowanie upominków pomiędzy wszystkich, którzy wypełnili ankiety i oddali je przed losowaniem. No i zgadnijcie kto zgarnął nagrodę główną... ;)
Lampka Dogirami polskiego projektanta Piotra Kalinowskiego. Design w czystej postaci, cały mój, jej! :) Jeszcze nie ma swojego miejsca, ale na pewno coś jej znajdziemy. Szczególnie, że szykujemy się do odświeżenia naszego/nie naszego mieszkania - ale o tym już wkrótce :) Będzie się działo!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...