środa, 12 listopada 2014

5 pomysłów na... różowe okulary :)


Różowy kolor we wnętrzu jest sporym wyzwaniem. Najczęściej kojarzy się z pokojem małej dziewczynki, albo rozmarzonej nastolatki rodem z Ani z Zielonego Wzgórza. Różowe kuchnie i łazienki widzimy jako żywcem wyjęte z domku dla lalek. A jednak istnieją takie zestawienia, dzięki którym róż wygląda dobrze, dorośle, ba! Nawet elegancko. Oto 5 pomysłów na różowe wnętrza.

"Kolor różowy kojarzyć się będzie z delikatnością dziecięcego świata. Począwszy od niemowlęcego kocyka, poprzez różowe misie i sukieneczki, a skończywszy na pastelowych szminkach modnych w latach sześćdziesiątych, niezmiennie przynosi w sobie coś ciepłego, miłego i dziewczęcego. Mężczyźni zdecydowanie go unikają, jakby podświadomie zdawali sobie sprawę, że jest zarezerwowany dla małych dziewczynek i całą swoją delikatnością uosabia dziewczęcość, czułość, ukojenie i wszystko, co jest związane z dzieciństwem. I tak jak dziecko niecierpliwie wyrywające się na świat, który znajduje się za furtką ogrodu, różowy kolor podkreśli potrzebę przestrzeni do działania i wykazania swoich możliwości, bo przecież róż to mieszanka bieli i czerwieni."                                                                                                                                                                                                                                           żródło: https://zenforest.wordpress.com


1. Róż i fiolet 

Są to kolory, które leżą blisko siebie na kole barw, mają podobną temperaturę, wyglądają niezwykle dobrze w swoim towarzystwie. To zestawienie ma intensywne nasycenie, dlatego warto rozjaśnić  je bielą i szarościami. Kolorystyka pasuje do salonu, przedpokoju czy pokoju dziecięcego.Warto zwrócić uwagę na prawy dolny róg zestawienia - kolor indygo pomaga w skupieniu i wzmaga kreatywność - znakomicie więc sprawdzi się w pracowni, domowym biurze lub choćby w formie dodatków na naszym biurku.

źródło: Pinterest

źródło: Pinterest


2. Jasny róż z pozostałymi pastelami
Nie od dziś wiadomo, że pastele bardzo dobrze wyglądają w swoim towarzystwie. Oczywiście, kiedy przesadzimy z ich ilością, będziemy mieli wrażenie, jakbyśmy wchodzili do lukrowanej babeczki ;) Jednak warto eksperymentować z wybielonymi kolorami, szczególnie w kuchni, jadalni czy ponownie - w pokoju dziecięcym. Taka kolorystyka uspokaja, a w pokoju maluszka to bardzo pożądany efekt. 
Poza tym, nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam zastawę stołową w pastelach. Urocze porcelanowe filiżanki, talerzyki, czajniczki... Nie tylko do babcinych kuchni, ale także jako kontrast do tych nowoczesnych, surowych.

źródło: Pinterest

źródło: Pinterest


3. Róż z szarością, czernią i bieląMuszę przyznać, że to moje ulubione zestawienie. Wnioskując po ilości zdjęć, które znalazłam w internecie - nie tylko moje :) Nie potrafię wymyślić wnętrza, do którego nie pasowały by te kolory. No, może "man's cave"... Za pomocą tejże kolorystyki można stworzyć wnętrze bardzo eleganckie, szykowne, we francuskim stylu, ale także proste, skandynawskie, surowe. Możemy dowolnie zmieniać ilość odcieni we wnętrzu, a wciąż uzyskamy bardzo spójny efekt. Podsumowując - jeśli chcesz dodać do swojego domu nieco różu, a boisz się efektu domku dla lalek - ta paleta jest dla Ciebie.

źródło: stylowi.pl,  Pinterest

źródło: Pinterest

4. Fuksja i turkus
Czwarta propozycja jest nieco bardziej odważna. Połączenie dwóch intensywnych i kontrastowych kolorów to ciekawe rozwiązanie do pokoju dziennego, sypialni czy łazienki. Należy jednak zauważyć, że zestawienie zawsze łączone jest z bielą, żeby uniknąć przytłoczenia przez nasycenie obu kolorów. Jest to na pewno paleta elektryzująca i pobudzająca, więc jeśli masz problemy z otworzeniem rano oczu... Oto rozwiązanie. Jeśli natomiast chcesz ożywić trochę swoje wnętrze - wystarczy kilka turkusowych i różowych poduszek, nowy klosz na lampę lub donica, żeby pokój nabrał innego wyrazu.

źródło: theprettyblog.com, Pinterest

źródło: Pinterest


5. Róż i oliwka
Na koniec zestawienie, które przywodzi na myśl suszone kwiaty, sypialnię wspomnianej wyżej Ani, oraz jesień. Zgaszony róż połączony ze zgniłą zielenią, również bardzo często w towarzystwie bieli. Jest to kolorystyka przynosząca ukojenie, spokój, może nawet nieco zadumy. Najbardziej "dorosła" paleta z dzisiaj tu pokazanych, sprawdza się szczególnie dobrze w rustykalnych wnętrzach - sypialniach, salonach, przedpokojach, choć nie tylko, co widać na poniższych inspiracjach. 

źródło: Pinterest

źródło: Pinterest
A może Wy macie inne pomysły na zestawienie koloru różowego? Czekam na inspiracje!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...