sobota, 25 października 2014

5 pomysłów na... ulubiony kubek

Dzisiejsza notka sponsorowana jest przez jesienny katar, który złapał mnie na początku tygodnia i wciąż nie chce puścić... Niestety katar dla mnie to najgorsza choroba ;) Z taką wymówką leżę od poniedziałku w łóżku i kuruję się herbatą. No właśnie... Nie od dziś wiadomo, że herbata (lub kawa) w ładnym kubku od razu poprawia nastrój. Ja swój ulubiony herbaciany kubek znalazłam w Home&You, ale uważam, że ładnych i oryginalnych kubków nigdy za wiele...
Zapraszam na 5 pomysłów na nowy kubek na jesienną herbatę :)


1. Kubki - sówki 


źródło: http://www.naturallife.com/
źródło: http://www.naturallife.com/
Kubki sowy to mój ostatni hit. Według mnie są rewelacyjne :) Kolorowe, zabawne i na pewno zmieszczą sporą porcję herbaty. Poza tym są wykonane z najwyższą starannością. Bardzo bym chciała, żeby jedna taka sówka przycupnęła na mojej półce z kubkami.
Sowy dostępne są tutaj,

2. Kubki tablicowe


źródło: Pinterest
źródło: Pinterest

Projektów z wykorzystaniem farby tablicowej jest w internecie mnóstwo, jednak kubeczki są moim faworytem. Możemy na nich napisać wiadomość dla ukochanej osoby podając jej kawę do łóżka, narysować dowolny wzór, żeby nasz kubek codziennie wyglądał inaczej, lub... spisać przy śniadaniu listę rzeczy do zrobienia na dany dzień ;) Tak czy inaczej - mamy mnóstwo możliwości.

3. Kubki w kubraczkach


źródło: Pinterest
źródło: http://www.yarn.com/
źrodło: Pinterest


Znacie ten problem, kiedy zmarznięci po spacerze robicie herbatę, ale nie możecie ogrzać sobie dłoni kubkiem, bo ten was parzy? No właśnie. Oto sweterki (i bluzy ;) dla kubków. Dzięki nim można objąć dłońmi dopiero zalany napój. Poza praktycznym aspektem, zostaje jeszcze ten estetyczny. No bo, hej, kubek w sweterku? How awesome is that? I bonus - jeśli macie troszkę talentu w dłoniach, możecie sobie uszyć/wydziergać taki kubraczek sami. Ja jestem przekonana, a wy?

4. Kubek... połówka
źródło: Pinterest


To tzw. Treasure Mug, zaprojektowany przez japońskiego designera. Nie wiem, jak wygodne jest picie z tego kubka... Ale musicie przyznać - wygląda interesująco. Z pewnością wywołał konsternację u nie jednej osoby. Jego cena niestety odstrasza - 30$ za kubek to jednak trochę za dużo. Ciekawostka - na japońskim serwisie podobnym do ebay.com przy aukcji z tym kubkiem znajdziemy taką wiadomość - "Proszę zauważyć, że przekrzywienie kubka to efekt projektu, a nie wady". Japończycy. ;)

5. Kubki dla par


źródło: Pineterst

źródło: Pinterest

I ostatni pomysł na dziś - dwa kubki, niby takie same, a jednak inne. Idealne do wspólnego, leniwego śniadania. Szczególnie dobry pomysł na drobiazg na rocznicę ślubu, tym bardziej, że napisy (bądź rysunki) można wykonać samemu. Wystarczą do tego znane pisaki Sharpie. Gotowy wzór należy wypiec w piekarniku w 180 stopniach przez pół godziny. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia :) Oczywiście takie zestawy można też znaleźć w sklepach, ale zrobione samemu będą dużo bardziej osobiste... Ja zbieram się do wykonania naszych, bo kilka pomysłów chodzi mi po głowie :)

Pokażcie swoje kubki! :)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Justyna (@interiorsmoothie) Wł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...